четвер, 29 вересня 2016 р.

До Всеукраїнського Дня бібліотек!

 

  
Ми служимо людям у світському храмі
І совість століття пронизує нас.
А мудрість і правда розтоплять і камінь
Все – людям, життю, і ніщо про запас!


      Хтось із мудрих сказав: „Бібліотекар – це не професія, а стан душі”.
   Для кожної освіченої людини, бібліотекар – це насамперед творча особистість, яка безкорисливо, щедро, з повною віддачею служить суспільству і читачеві.
   Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, – що може бути достойнішим? Бабине літо і свято великого, духовного багатого колективу бібліотечних працівників!
   Скільки в стінах бібліотек переплелось людських долонь, скільки збережено і упорядковано книг!

До Всеукраїнського Дня бібліотек!
   Бібліотека – древня і вічно юна оселя людського розуму. Все життя всесвіту зосереджено у цьому магічному кристалі, що називається – бібліотека.
   Ще у давнину людина почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах бібліотеки. Тоді й слова такого не було «Бібліотека», а зібрання книг уже існувало. Їх називали – «Пристанище мудрості», «Аптека для душі», «Дім порад і наставлень».
Бібліотека... Тиша.. Століття...
Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці,
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей,
Тут радо говорять із нами.
В книжках – відкриття всіх велик
их людей,
Думки, що хвилюють віками.\

   Щиро вітаємо Вас, дорогі друзі, колеги з професійним святом, яке разом із нами відзначає весь український народ. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам. Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів
   День бібліотекаря - це свято не тільки самих працівників бібліотек, але й відвідувачів. Згадаймо знаменитий вислів Вільяма Шекспіра:
 «Користуйтеся справжнім, щоб зміцнити своє майбутнє щастя».
   Отож бажаємо нашим читачам частіше заглядати в бібліотеку, не соромлячись звертатися за допомогою до мага-бібліотекаря, щоб зробити світ прекраснішим і з гордістю називати себе Людиною з великої літери!

пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

До 75-х роковин вшанування пам'яті невинно убієнних людей у Бабиному Яру під час окупації німецькими загарбниками України у роки Другої Світової війни бібліотекарі школи        Шкворець Т. О. та Максименко А. Б. у фоє школи оформили тематичну книжкову виставку "Трагедія Бабиного Яру" і зробили її презентацію для учнів різних вікових груп. 
  Бібліотекар школи Шкворець Т. О. разом із заступником директора Кам'янського історико-культурного заповідника Чупак Т. П. до цієї сумної і трагічної дати в історії нашої країни підготували і провели для учнів 9-Б класу годину-спомин "Бабин Яр. Тут стогнуть душі невинно страчених". На масовому заході, який пройшов у щирій, емоційній та непідробно співчутливій атмосфері, ведучі  розповіли учням про масове вбивство людей єврейської національності та українських патріотів у Бабиному Яру, скоєних нацистськими душогубами під час окупації Києва 1941-1943 років.Під час цієї години-спомину діти дізналися про долю розумних, чудових і талановитих людей, які передчасно пішли із життя - були розстріляні у Бабиному Яру. На завершення заходу бібліотекар Тетяна Олексіївна звернулась до слухачів-учнів із закликом пам'ятати цю страшну трагедію, вивчати її причини та наслідки, щоб такі жахіття більше ніколи не повторились на нашій рідній Україні і щоб пам'ять про загиблих у Бабиному Яру жила в наших серцях.









День народження Яндекс

Офіційно пошукова машина Яндекс була анонсована на виставці Softool 23 вересня 1997 року. Серед основних відмінних рис yandex.ru на той момент були перевірка унікальності документів (виняток копій в різних кодуваннях), облік морфології російської мови (в тому числі і пошук за точною словоформою), пошук з урахуванням відстані (у тому числі в межах абзацу, точне словосполучення), ретельно розроблений алгоритм оцінки релевантності, що враховує не тільки кількість слів запиту, знайдених в тексті, але і "контрастність" слова (його відносну частоту для даного документа), відстань між словами, і положення слова в документі.
Буквально через два місяці, в листопаді 1997 року, Yandex дав відповідь на перший запит.
Швидкий ріст обсягу користувачів і видавців Рунету призвів до того, що Yandex створив нового пошукового робота, який дозволив оптимізувати і прискорити обхід сайтів Рунета. У його користувачів з’явилися нові можливості, серед яких пошук по різних зонах тексту (заголовкам, посиланням, анотаціям, адресам, підписам до картинок), обмеження пошуку на групу сайтів, пошук по посиланнях і зображеннях, виділення документів російською мовою.
З’явився пошук в категоріях на сьогоднішній день популярного каталога Yandex. Вперше в Рунеті було введено поняття «індекс цитування» - кількість ресурсів, що посилаються на даний.
Сама компанія «Яндекс» була утворена в 2000 році акціонерами CompTek - компанії, що створила і протягом довгого часу розвивала проект Яndex. Так само компанія ru-Net Holdings інвестувати 5 миллионов 280 тисяч доларів і отримала у новій компанії частку в 35,72%. До числа акціонерів увійшли також менеджмент та провідні розробники пошукової системи. Генеральним директором був призначений Аркадій Волож. Були відкриті Яндекс.Пошта, Яндекс.Новини, Яндекс.Листівки, Яндекс.Закладки, і навіть «аскетичний Яндекс», а також безліч інших сервісів.
Головна відмінна риса Яндекса - можливість точної настройки пошукового запиту, що реалізована за рахунок гнучкої мови запитів.
Саме слово Яндекс придумали в 1993 році, а публічно воно було виголошено в 1996 році і означало тоді не компанію і не пошукову машину, а технологію пошуку на власному сервері та морфологічну приставку до пошукової системи Altavista.com.

четвер, 22 вересня 2016 р.

День партизанської слави України

22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.
6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

середа, 21 вересня 2016 р.

Міжнародний день миру

.      До недавнього часу для українського народу мир був повсякденною реальністю. Безцінний дар миру особливо і не помічався. Мирне небо, не гримлять вибухи…  Хто  гадав, що в Україні може бути інакше? Що у життя миролюбної української нації  прийде війна?
      Зараз, як ніколи, відчуваємо потребу у мирі, у  налагодженні мирного життя в Україні. Зараз, як ніколи, святкування Дня Миру є таким актуальним для нас, українців.
Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

    21 вересня, у Міжнародний день миру помістіть голубів на вікні своєї квартири, класної кімнати або винесіть у двір і причепіть на гілках дерев. Так ви зможете сказати людям і світу, що мир, мирне життя – важливі для вас. 
Ми – за мир в Україні! Ми – за мир на землі! Усі небайдужі – приєднуйтесь до нас!

четвер, 15 вересня 2016 р.

День народження Google

Ларі Пейдж (Larry Page) і Сергій Брін (Sergey Brin), тоді ще 24-річні студенти Стенфордського університету, зареєстрували доменне ім’я «google.com» 15 вересня 1997 року. Саме слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).
«Вже в той час ми розуміли важливість пошуку в інтернеті і значимість постійного вдосконалення пошукового движка, тоді як наші конкуренти мало працювали в цьому напрямку», - сказав пан Брін.
Google - дещо спотворене написання слова googol (гугол), яке придумав Мілтон Сіроттою, племінником американського математика Едварда Кайзера, для позначення числа, що складається з одиниці і ста нулів.
Деякі вважають, що творцям цієї компанії вимушено довелося назвати її саме так, тому що в першому чеку від інвесторів було вказано назву компанії як Google Inc.
Сама компанія Google Inc була заснована 4 вересня 1998, офіс розташовувався в місті Менло-Парк, Каліфорнія, США.
В даний час зареєстрована як Google Inc, станом на 2008 рік штаб-квартира розташовується в Маунтін-В’ю (Каліфорнія). Серед її інвесторів значаться Kleiner Perkins Caufield & Byers і Sequoia Capital.
Завдяки своїм технологічним інноваціям, Google отримала безліч нагород: приз «Голос Народу» за кращі технічні досягнення, нагорода «Краща пошукова система в Інтернет» від Yаhoo! Internet Life; приз за «Технічну Досконалість» журнала PC; «Краща пошукова машина» журнала The Net.
Безліч компаній, включаючи AOL і Washington Post, використовують пошукові ідеї Google на своїх веб-сайтах.
19 серпня 2004 Google Inc почала продаж своїх акцій на фондовому ринку (IPO). З тих пір вона стала публічною компанією NASDAQ: GOOG. Тоді розійшлося майже 20 мільйонів акцій на загальну суму в 1,67 млрд доларів США. До речі кажучи, самій Google дістались тільки 1,2 мільярда. Але компанія продала не всі належні їй цінні папери. Google залишила собі ще більше 250 мільйонів акцій, якими вона може розпоряджатися на свій розсуд. Компанія випустила акції двох типів: звичайні (Class A, всього 33,6 млн. штук), які перепродаються тепер в системі NASDAQ, і привілейовані (Class B - 237,6 млн. штук), рух яких обмежено «стінами» компанії. Кожна привілейована акція при голосуванні може врівноважити десять звичайних.
Вже 30 серпня 2004 року на спеціалізованих торгових майданчиках почались торги опціонами компанії Google. Найбільшим придбанням Google на той момент виступила компанія YouTube.
Пошукова система google, на ряду з постійно удосконалюваними алгоритмами пошуку, надає і багато інших безкоштовних послуг. Зокрема популярний поштовий сервіс Google Mail, Google Talk, Google Maps, безкоштовний перекладач і так далі. Proceratium google - різновид мурашки, що мешкає на Мадагаскарі і відкритий Брайаном Фішером з Каліфорнійської академії наук, був названий на честь сервісу Google Earth, який допоміг відкривачеві в його дослідженнях.

вівторок, 13 вересня 2016 р.

У боротьбі за незалежність

Відзначаючи знаменну дату в історії нашої держави - 25-річчя Незалежності України бібліотекар школи Шкворець Т. О. організувала екскурсію для учнів 8-А класу до Кам'янського історичного музею, де дітей познайомила із тематичною експозицією "У боротьбі за незалежність" присвячену ювілею держави. Виставка охоплює період боротьби за незалежність України від найдавніших часів до сьогодення. Під час цікавої екскурсії учні переглянули унікальні світлини, раритетні експонати  пов'язані з історією нашої держави та рідного краю. Змістовна та цікава екскурсія нікого не залишила байдужим, під час якої діти з гордістю усвідомили, що український народ боровся за свою свободу так, як ніякий інший народ у світі.



четвер, 1 вересня 2016 р.

початок нового навчального року



 Здрастуй, школо! Здрастуй,школо! 
Ширше двері відчиняй! 
 Ми прийшли до тебе вчитись, 
Нас скоріше ти 
приймай!


 На календарі цей день не позначається червоним кольором, але це велике свято, свято, що стукає в кожні двері. Воно справжнє, всенародне, сповнене мудрості, доброти і людяності. Учні й вчителі, батьки й рідні, першокласники й випускники — всі вони герої цього свята. А об'єднує їх шлях, що веде до школи.




 Щиро вітаємо всіх вас із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації.
День знань став по-справжньому всенародним святом молодості і надій. Це свято насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує в дусі любові до України та до людини як найбільшої гуманітарної цінності.
Дорогі школярі!
В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.
Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави.
Кожен з нас, перегортаючи сторінки свого життя, зупиниться на тій, що має назву "школа". І полинуть тоді думки приємні, життєрадісні, і защемить серце, бо згадуєш своє дитинство, юність, своїх кращих друзів, своїх порадників і наставників – учителів.
Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління. Адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави.
У цей день хочеться побажати першокласникам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваюся, що ви, мої юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями.
Дорогі одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас. Бережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати а й основам великої науки – життя.
Зі святом вас усіх – із Днем знань.
 З початком нового навчального року!