четвер, 27 жовтня 2016 р.

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.


     Активізація  читання дітей , організація їх змістовного дозвілля – це один з актуальних  напрямків роботи бібліотеки.  Бібліотекарі школи  добре розуміють, що най­головнішим у роботі є залучення дітей до читання з раннього дитинства, коли саме формується потреба у чи­танні і виховується любов до книги, і що саме ця катего­рія - не лише потенційні користувачі бібліотек, а й май­бутнє країни. Книги, прочитані в дитинстві, запам'ято­вуються на все життя, впливають на подальший розвиток і світосприйняття, формують певні норми поведінки.
Під час проведення Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек найменші наші школярики прийняли активну участь у всіх заходах, які проходили у нашій школі.  
   Щиро дякуємо!
Малюнки учнів 1-Б, 4-А, 4-Б, 3-А класів були представлені на виставці "Читаємо і малюємо", переглянути яку  школярі змогли у фоє школи.




    Також бібліотекарем Максименко А. Б. була представлена фотовиставка "Дитина і книга"





вівторок, 25 жовтня 2016 р.

"Її величність українську книгу читай - рідну історію пізнавай"

 


Нещодавно у вестибюлі школи бібліотекар Шкворець Т.О. оформила тематичну ваставку "Її величність українську книгу читай - рідну історію пізнавай" та виставку історичних плакатів "Он де люде, наша слава, Слава України".
Виставки були оформлені для того щоб привернути увагу учнів до сторінок історії нашої Батьківщини, розвинути у дітей бажання більше дізнатися про історію свого народу, його героїчне і славне минуле та з метою пропаганди української історичної книги.
Для учнів 9-Б класу бібліотекар зробила презентацію даних виставок, де розповіла дітям про документальну та художню літературу історичної тематики українських письменників.
Заохочуючи учнів до читання історичної літератури Тетяна Олексіївна прагне виховати у дітей почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного народу і становлення активної громадянської позиції учнів-читачів.
/Files/images/0_novini_16_17/jovten/251016/PICT0031.JPG /Files/images/0_novini_16_17/jovten/251016/PICT0032.JPG /Files/images/0_novini_16_17/jovten/251016/PICT00361.JPG

четвер, 20 жовтня 2016 р.

Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина


20 жовтня бібліотекар Максименко А. Б. провела у 4-А класі годину спілкування "Час читати". 
 Мета заходу - ознайомити учнів з темами: „Для чого нам потрібна книга?”, „Як  побудована книга”, довести, що читання книг – це насолода і відпочинок, надати практичну допомогу щодо вибору книг для читання та їх пошуку в бібліотеці, розвивати уміння правильно читати книги. Діти побачили книгу  іншими очима,   переконались, що читання книг – це велика духовна цінність. Розмова  була цікавою,  діти були активними співрозмовниками. Вони розширили свої знання про те: звідки з’явилась книга, для чого вона нам потрібна, які книги шанують у всьому світі.
 Учні розгадували ребуси і зашифровані прислів'я про книгу, відповідали на запитання літературної вікторини,  читали  вірші та пригадували прислів'я про улюблені книжки. До їхньої уваги була представлена презентація "Як побудована книга" та книжкова виставка "Читати - це модно".


 

У світі дитячої книги

З яскравих полиць книжкових магазинів нам загадково посміхаються казкові принцеси, грізно дивляться велетні-динозаври і навіть прибульці марсіани привітно махають руками. Вдома у кожного знайдеться кілька десятків, а то й сотень книг. Читати не перечитати!) А ще якихось 400 років тому наші ровесники, аби послухати улюблену казочку, змушені були чекати батьків з роботи…
Справа у тому, що до середини ХVІІ століття дитячої літератури не існувало. Діти читали те, що й дорослі, та найчастіше старші покоління переказували легенди, казки та повір’я своїм малюкам усно.Настільною книгою юних читачиків була хіба що Біблія.
Пройшло багато років, перш ніж брати Грім та Ганс Хрістіан Андерсен створили перші літературні шедеври спеціально для дітей. До речі, саме в День народження Ганса, 2 квітня, ми святкуємоМіжнародний день дитячої книги.
Цього дня найкращих дитячих письменників та художників нагороджують Міжнародною премією Г. Х. Андерсената золотою медаллю.
Вчені переконані, що дитячі книги формують світогляд і неабияк впливають на долю маленьких читачів. Тож уважно стався до того, що читаєш, адже від обраної Тобою книги залежить Твоє майбутнє.
Книга занурює нас у фантастичний світ захоплюючих пригод та чарівних подій. Найцікавіше та найтаємничіше родом з дитячих книжечок.
А в Тебе є улюблена книга? Напиши про неї у коментарях. Мені дуже цікаво дізнатися про коло Твоїх захоплень.

середа, 19 жовтня 2016 р.

Протягом цього тижня бібліотекар школи Шкворець Т.О. продовжувала активну пропаганду книги серед учнів школи в межах проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходить під гаслом "Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів".
Так учням 7-А класу були представлені яскраво ілюстровані, змістовні стіннівки "Як читати книгу", "Як користуватися довідковою літературою", "Як написати відгук про книгу" біля яких бібліотекар провела для дітей групову бесіду по тематиці стіннівок.
Під час розмови звертала увагу учнів на духовні цінності книги та вміння користуватися нею.
19 ховтня для учнів 7-А та 6-А класів Тетяна Олексіївна разом із активістами бібліотечної ради Амною Аль-Хамадою (8-Б клас), Абзелімовою Дашою (10-А клас) та Денисенком Юрою (10-Б клас) провели тематичний бібліотечний урок "Книжковий дивосвіт", де ознайомили учнів-слухачів з історією створення книги з найдавніших часів і до сьогодення. Розповідали дітям про значення книги в розвитку світового суспільства, про шанобливе ставлення до неї. Абзелімова Даша представила дітям свою цікаву і пречудову мультимедійну презентацію "Історія створення книги від давнини до сьогодення", а натхненно і виразно декламованими Дашою віршами і гумореско про книги діти заслуховувалися і зачаровувались.
Також учні уважно слухали розповіді ведучих заходу Тетяни Олексіївни та Амни Аль-Хамади про цінність книги та її значення в житті людини. Дітям дуже сподобалося, як Амна емоційно, цікаво і весело проводила вікторини: "Казковий дивосвіт", "Юні книголюби", "Угадай назву книги", бібліотечну гру "Народна мудрість про книги та читання" та конкурс "Телеграма". На конкурсах діти і розважалися, і отримували багато цікавої інформації про книги.
Щиро дякую Юрію Денисенку за добросовісність і технічну допомогу у проведенні заходу, та Даші і Амні та Даші і Амні, які чудово впоралися із роллю ведучих.
Бібліотекар школи Шкворець Т.О. впевнена, що проведені бібліотечні заходи сприятимуть вихованню в учнів любові до книги, підвищенню престижу читання, популяризації рідної української та світової дитячої літератури і заохочення читацької ініціативи.

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Екскурсія до бібліотеки для першокласників

:
Для   учнів 1-Б класу   бібліотекарем Максименко А. Б. була проведена екскурсія до шкільної бібліотеки з метою дати учням поняття:   бібліотекар. читач. залучити учнів до читання книг, виховання любові до книги і бережливого ставлення до підручників і дитячих книжечок. 
Наймолодші школярі познайомилися з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці. Також вони принесли до бібліотеки власні малюночки - ілюстрації до улюблених кназок, які намалювали разом із своїми батьками. За це їм велика подяка від бібліотекарів.




неділя, 16 жовтня 2016 р.

7 порад для ефективного читання

  


Читання – невід’ємний процес кожної людини. Але як можна зробити цей процес максимально ефективним? Сергій Корольяк і будь-яка інша людина, спробував велику кількість речей та захоплень, проте серед них є одне, яким він займається із самого дитинства та з незмінною пристрастю.
Цим захопленням є читання книг. Він вирішив зібрати в одну невеличку статейку всі прості поради корисного читання, які дізнався протягом життя.
1. Правило 10%
Колись дуже давно, ще на початку моєї фрілансерівської діяльності, я заробляв дуже мало, але 10% від свого прибутку вирішив обов’язково витрачати на книжки. Тоді за ці гроші я міг купити ледь-ледь одну нормальну книгу. Але минули роки, і я категорично дотримувався цього правила. Зараз на 10% від місячної зарплатні я можу купити стільки книжок, що їх буде важко перечитати за рік – а це означає, що я купував книги та читав не дарма.
Завжди відкладайте від свого прибутку 10% на книги – це найкраще застосування для цих грошей. Більше не потрібно, менше теж. Це моя місячна норма на даний момент:
2. Читайте із блокнотом (записником)
Також це правило я називаю «читайте розумно». Я ніколи не перечитував одну книгу два рази. Це відбувається саме так, тому що я максимально докладно «вижимаю» з неї усі ідеї – мені допомагає блокнот. Під час читання, я виписую в нього усі цікаві та корисні ідеї, усі посилання на інші книжки, виписую цитати, які мене надихають. Коли під рукою немає блокнота чи незручно користуватися ним, я пишу на полях олівцем.
Як результат, у мене в блокноті залишається вижимка книги, концентрація її ідей, квінтесенція сенсу. Потім блокнот варто перечитувати – це дуже надихає. А найголовніше – таке читання дозволяє глибоко проникати в книгу.
3. Формуйте список книжок, які потрібно купити
Поєднавши перші дві поради, ми маємо правило витрачати 10% грошей на книги та список цікавих книг в блокноті. Цей самий список і є «to do» майбутніх покупок. Він регулярно перетасовується та опрацьовується – особисті та професійні інтереси мають властивість змінюватись.
4. Читайте мінімум одну годину в день
А краще дві. Насправді, неважливо скільки Ви читаєте (хоча я впевнено раджу читати не менше однієї години в день). Важливо робити це регулярно – привчіть себе до правила «ні одного дня без книжки».
Виокремити годину в день для читання дуже важко, особливо діловій людині. В такому випадку раджу розбити читання на невеличкі двадцятихвилинні відрізки, які можна рівномірно «з’їсти» протягом дня. Читати на ніч перед сном – це не круто, втомлений мозок відмовляється сприймати книжку і скоріш за все вона подіє на мозок як снодійне.
5. Міксуйте стилі
Я великий фанат книжок про саморозвиток та мотивацію (мабуть, я із тих людей, для яких читання книжок про саморозвиток замінило самий саморозвиток). Однак читати кожного дня одні й ті ж книжки – нудно. Тому чергуйте книги, спочатку корисне читання, потім фантастика, потім ділова література, а за нею – художня.
6. Не тримайтеся за книжки
Прочитав і на поличку? Для чого? Якщо читати правильно, то швидко розумієш, що книга перетворюється на одноразову річ, своєрідний шприц із ідеями для інтелектуального наркомана.
Я раджу мінятися книжками із друзями та знайомими. По-перше, це класний спосіб зекономити кошти, а по-друге, ви допоможете друзям вчитись та розвиватись. Я вже втратив лік книгам, які надіслав по пошті своїм друзям – і мені приємно, і їм корисно.
7. Переходьте на електронні книжки
Хто б що не говорив, але паперова книжка поступово відмирає, перетворюючись на подобу вінілової пластинки – задоволення для фанатів. Читати в рідері легше, простіше і набагато дешевше. Для любителя читання рідер окупається приблизно за два місяці. А вже скільки Ви дерев зекономите – важко підрахувати.
Ось такі нескладні правила та закони. Почав читати та вже неможливо зупинитись – це скажу вам точно. І ще: як одного дня сказав нікому невідомий дизайнер Артемій Лебедєв, кожна успішна людина це перш за все книги, які вона прочитала вчасно.

середа, 12 жовтня 2016 р.

День Захисника Вітчизни



   Указом Президента України Петра Порошенка День захисника Вітчизни відзначатимуть щороку 14 жовтня, у День українського козацтва.
 
                                         Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину,
Рідну землю свою-Україну.


   14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці.    Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство.  
    Встановлення Дня захисника України як державного свята засвідчить увагу і шанобливе ставлення держави до людей, які, не шкодуючи себе, відстоюють територіальну цілісність, суверенітет та інші державницькі цінності.
  Зрозуміло, що день Покрови обрали не даремно. Традиційно саме в це православне свято українці вшановували та славили воїнів-захисників.
 14 жовтня не буде звичайним «червоним» днем у календарі. Це – одне з найбільших державних свят. Свято нескорених. Бо попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.



Шануємося браття, бо ми цього варті! Дані та згадки про українське козацтво з минулих літописів говорять про те, що це не просто якесь войовниче об’єднання, офіційно зареєстроване на землях українських з незапам’ятних часів, це і військове мистецтво і суспільний устрій. Його роль в історії України одна з ключових, т.к. з цим явищем зв’язується в історії України і культурна традиція, і господарська діяльність, звичаї та побут, судочинство і духовні цінності та.ін. Одним з численних моментів, підтверджуючих все це згадане, є і "Указ про відродження козацтва", який був виданий 16-го жовтня 1918 го року. Його автором виступив український гетьман Павло Скоропадський, професійний військовий і колишній російський генерал, а після революції 1917-го року і один з яскравих політичних діячів землі української, праправнук брата гетьмана Івана Скоропадського.

"Козацька слава не вмирає, вона як пісня житиме в віках"

 


Напередодні великого християнського свята - Дня Покрови Пресвятої Богородиці та патріотичних національних свят - Дня Українського козацтва і Дня Захисника Батьківщини бібліотекар школи Шкворець Т.О. підготувала, організувала та провела для учнів 8-Б класу літературно-тематичний захід "Козацька слава не вмирає, вона як пісня житиме в віках".
Головною метою заходу було формувати в учнів інтерес до читання української історичної книжки, розвивати у дітей бажання більше читати книг про історію свого народу і розширити знання учнів про період Козаччини.
У класній кімнаті було оформлено тематичну книжкову виставку "Козацька слава не вмре, не загине" та ілюстровану виставку плакатів "Козаки - борці за волю, за народну добру долю".
Учні із цікавістю і захопленням слухали розповіді ведучих заходу бібліотекаря Тетяни Олексіївни і активістки бібліотечної ради ученицю 10-А класу Абзелімову Дашу про славетну історію Запорізької Січі та героїчну боротьбу козаків за свободу українського народу і утвердження Козацької держави.
Слід відмітити сумлінне, відповідальне ставлення до ролі ведучої Абзелімової Даші, яка із знанням історичного матеріалу періоду Козаччини та емоційним і артистичним декламуванням патріотичної поезії українських поетів доносила до учнів головну ідею, що козацтво для українського народу є символом честі, слави, гордості і видатним явищем нашої історії. Щиро дякую активному читачеві шкільної бібліотеки учню 10-Б класу Денисенку Юрі за технічну допомогу під час проведення заходу та влучно підібрані відеоматеріали із даної теми.
На завершення масового заходу, який пройшов у високому патріотичному дусі, Тетяна Олексіївна побажала дітям вчитися у козаків - цих велетнів велелюбного духу сміливо боротись і перемагати будь-які труднощі і бути патріотами Вітчизни, як славні козаки. Слава Героям! минулих літ і сучасним воїнам із козацькими "чубами" під "шоломами".
/Files/images/0_novini_16_17/jovten/121016/PICT0002.JPG /Files/images/0_novini_16_17/jovten/121016/PICT0004.JPG /Files/images/0_novini_16_17/jovten/121016/PICT0005.JPG /Files/images/0_novini_16_17/jovten/121016/PICT0010.JPG /Files/images/0_novini_16_17/jovten/121016/PICT0015.JPG

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

До Дня Захисника Вітчизни

  У рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек та з нагоди святкування Дня Українського Козацтва на шкільному святі "Посвята в козачата" бібліотекарем Максименко А. Б. була підготовлена і представлена на загальний огляд презентація про історію виникнення козацького руху, про життя - буття козаків: "Чи легко бути козаком?".
 Також усі присутні- учасники та гості свята, мали змогу познайомитися із книжковою виставкою: "Козацький дух у нас в крові" на якій була представлена література історичної тематики.







.