Дорогі друзі!
9 травня 2016 року відзначається 71-річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 2194 дні тривала Друга світова війна – від 1 вересня 1939 року до вересня 1945-го. Це найбільший збройний конфлікт в історії людства. У ньому брали участь 62 держави з 73, що тоді існували. Загинуло до 65 млн людей.
Протягом 1939 -1943 років, коли тривала Друга світова війна, через Червону армію пройшло не менш як 6 млн українців. Вони отримали близько 2,5 млн орденів і медалей. Кожен п’ятий із 11,5 тис. удостоєних тоді звання Героя Радянського Союзу – українець. Це 2069 людей. Зі 115 двічі Героїв Радянського Союзу – 35 українців або вихідців з України. Серед трьох Героїв Радянського Союзу, які удостоєні цього звання тричі – українець Іван Кожедуб.
«З 15 фронтів, що діяли під час війни, більш як половину очолювали маршали та генерали, українці за походженням: Йосип Апанасенко, Михайло Кирпонос, Семен Тимошенко, Андрій Єременко, Федір Костенко, Іван Черняховський, Радіон Малиновський, Яків Черевиченко. Герой Радянського Союзу, командир 756 – го стрілецького полку, українець Федір Зінченко був першим комендантом Рейстагу. Українець – генерал – лейтенант Кузьма Дерев’янко – від імені Радянського Союзу підписав акт капітуляції фашистської Німеччини». Це у відкритому листі до Володимира Путіна наприкінці 2010 року написали голови Української спілки ветеранів Афганістану, Міжнародного українського союзу учасниківвійни та української спілки в’язнів – жертв нацизму. Президент РФ тоді заявив, що перемогу 1945-го Росія здобула б і без України.
8 травня 1945 року представники держав Антигітлерівської коаліції офіційно прийняли Акт про беззастережну капітуляцію німецьких збройних сил. У Європі й Північній Америці цю дату вшановують як День пам’яті і примирення. У країнах колишнього СРСР із радянських часів святкують перший день миру – 9 травня – як День Перемоги. В Україні відтепер відзначаємо обидва дні.
Більше дізнайся:
Вісім мільонів українців забрала друга світова війна. – Газета по-українськи. – 2015. – С. 1
Немає коментарів:
Дописати коментар