середа, 28 березня 2018 р.

Зустріч із представником обласного центру національного патріотичного виховання, членом ВГО "Сокіл"

 


  Нещодавно, за ініціативи громадсько-патріотичної групи  жителів Кам’янської ОТТ, на сесії Міської ради була прийнята програма національно-патріотичного виховання молоді на 2018-2020 роки. Після прийняття цієї програми, активісти ініціативної групи  одразу взялися до просвітницько-патріотичної роботи серед старшокласників міських шкіл. Так, 28 березня, громадські активісти Мушта О.А. – директор Кам’янського музею О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського, Шкворець Т.О. – бібліотекар ЗОСШ І-ІІІ ст. № 2, Воронов П.С. – вчитель ЗОСШ І-ІІІ ст. № 2 організували для учнів 9-А, 9-Б, 10-А, 10-Б класів нашої школи зустріч із працівником Черкаського обласного центру національно-патріотичного виховання (при Черкаській ОДА) та представником ВГО «Сокіл». Козирем Віталієм, який цікаво і змістовно розповів дітям про просвітницьку, патріотичну і спортивну виховну роботу, яку проводить ВГО «Сокіл» з молоддю. Особлива увага у розповіді була акцентована на оздоровленні дітей і їх патріотичному вихованні в літньому таборі «Гайдамацьке коло». Цікава розповідь Віталія Козиря про перебування дітей у таборі 2017 року ілюструвалась цікавими фото та відеозйомками, які дуже сподобались слухачам. Також, було проведено тематичне анкетування учнів: «Твоя патріотична діяльність у  рідному місті». у відповідях на запитання анкети   кожний висловив свою думку стосовно патріотичної діяльності.
 Інформація про патріотично-оздоровчий табір «Гайдамацьке коло» учнів дуже зацікавила і багато дітей, за погодженням із батьками,  виявили бажання у ньому відпочити  влітку 2018 року. За детальною інформацією про відпочинок у таборі можна звернутися до бібліотекаря школи Шкворець Т.О. та вчителя Воронова П.С.
/Files/images/0_novini_16_17/1/sokl/IMG_20180328_112423.jpg
/Files/images/0_novini_16_17/1/sokl/IMG_20180328_112905.jpg

вівторок, 20 березня 2018 р.

Всесвітній день Землі

Картинки по запросу всесвітній день землі
 Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.
Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
Похожее изображение

Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій, за даними проекту DilovaMova.com, сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки 
Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.
У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішенню екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.
День Землі 22_04_2015
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!
В 2018 році Всесвітній день Землі припадає на 20 березня.

понеділок, 19 березня 2018 р.

Всесвітній день поезії

Похожее изображениеПоезія – це завжди крок вперед                              
від суєти, буденної нудоти

у стан душі, окриленої в лет,

до неба слів, до вільної свободи. 
                                         О. Олехо







У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. „Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Картинки по запросу всесвітній день поезії заходи
Поезія – це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження
цього прекрасного в житті.
Любімо поезію, відчуваймо її гармонію,
дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!
Кажуть, що поезія – це голос Істини, голос Правди, голос Свободи. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.
 У часи, коли штучно змушують ділити світ на «чорне» та «біле», на «ми» та «вони», «захід» та «схід» надзвичайно важливо триматися того, що об’єднує. Поезія – як раз така сила. Для неї не існує кордонів, вона торкається людського серця незалежно від географії проживання.

четвер, 15 березня 2018 р.

Шевченко LIVE

  

Літературно - поетична година спілкування, приурочена до Дня народження Т.Г. Шевченка.
Відзначаючи 204 роковини від Дня народження Т.Г. Шевченка, та щиросердно вшановуючи світлу пам'ять славетного Кобзаря, бібліотекар школи Шкворець Т.О. провела для учнів 10-А, 10-Б і 9-Б класів  оригінальний та неординарний, цікавий просвітницький захід - літературно - поетичну годину спілкування" Шевченко LIVE", який був націлений на популяризацію творчості Тараса Шевченка, осучаснення його сприйняття та на мотивацію читання його поезії. Бібліотекар Тетяна Олексіївна поділилась і з учнями своїми думками про актуальність Шевченкового слова на кожному етапі нашого національного життя. Розповіла учням про важливість поезії Шевченка для українців в часи найбільших випробувань для держави. Дуже щиро, природньо і невимушено про безсмертну творчість Кобзаря спілкувався з учнями запрошений Тетяною Олексіївною гість  - громадський діяч, викладач філософських наук, актор Черкаської обласної філармонії Ярослав Литвин, який подарував слухачам чудові хвилини задушевної розмови про нашого Кобзаря і можливість доторкнутися серцем до Шевченкової поезії та причаститись високим Шевченковим словом. Неформальне спілкування з такою талановитою, освіченою людиною так зацікавила дітей, що ця невимушена, доброзичлива бесіда продовжувалась протягом двох годин, хоч була розрахована на 45 хвилин.  Діти залишали цей цікавий захід натхненні, із сяючими очима і щирою вдячністю ведучим заходу.
Під час цього спілкування, особливо зацікавленими, активними і більш ерудованими були всі учні 10-Б класу. І це було чудово і класно!
Я, бібліотекар школи, як організатор цього заходу впевнена, що після таких зустрічей і спілкування вшанування Т.Шевченка і його вічної поезії буде жити у серцях дітей.
/Files/images/0_novini_16_17/1/shevchenko/DSCN2448.JPG /Files/images/0_novini_16_17/1/shevchenko/DSCN2450.JPG /Files/images/0_novini_16_17/1/shevchenko/DSCN2454.JPG /Files/images/0_novini_16_17/1/shevchenko/DSCN2455.JPG /Files/images/0_novini_16_17/1/shevchenko/DSCN2469.JPG

пʼятниця, 2 березня 2018 р.

Всесвітній день письменника

Похожее изображение
 Насправді, точна назва цього свята звучить так - Всесвітній день миру для письменника. Саме 3 березня за рішенням конгресу Міжнародного ПЕН-клубу від 1986 року відзначається цей день. 
    ПЕН-клуб - це організація поетів-романістів, яка була заснована у Лондоні ще у 1921 році. Ініціатором створення даної структури була англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Найперший склад ПЕН-клубу очолив Джон Ґолсуорсі. Після першого конгресу ПЕН-клубу Лондона регіональні центри цієї організації з'явилися в 11-ти країнах світу. Зараз їх налічується вже близько 130.
    Усі структурні підрозділи цього клубу виступають за принципи вільного поширення інформації на території всієї планети. Активісти організації, завдяки якій з'явився Всесвітній день письменника, публічно виступають проти придушення свободи слова і цензури. Вважається, що вільна критика - це необхідний елемент процесу економічного і політичного розвитку країн. Самі ці принципи озвучуються під час офіційних заходів, присвячених Дню письменника. Український ПЕН-центр багато років очолював Євген Сверстюк, а нині - Мирослав Маринович. 




Картинки по запросу Всесвітній день письменника в бібліотеці

«Слово – це найдивовижніший скарб, який створила людина за всю свою історію. І вона навчилась його використовувати так, що слово приносило людині відчуття радості, краси, тобто ставало явищем мистецтва, образно відтворюючи життя. Найкращі зразки письменництва збагачували культуру народу і залишалися жити у віках»

Картинки по запросу Всесвітній день письменника в бібліотеці
  У сучасному тлумачному словнику слово письменник трактується як автор художніх літературних творів. Серед талановитих письменників – люди різних професій: художники, музиканти, вчителі, юристи, хлібороби, лікарі, студенти. У повсякденному житті вони перебувають у постійних цікавих мистецьких пошуках, творчих експериментах. Але є й такі, для кого літературна діяльність стала професією.