ПЕН-клуб - це організація поетів-романістів, яка була заснована у Лондоні ще у 1921 році. Ініціатором створення даної структури була англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Найперший склад ПЕН-клубу очолив Джон Ґолсуорсі. Після першого конгресу ПЕН-клубу Лондона регіональні центри цієї організації з'явилися в 11-ти країнах світу. Зараз їх налічується вже близько 130.
Усі структурні підрозділи цього клубу виступають за принципи вільного поширення інформації на території всієї планети. Активісти організації, завдяки якій з'явився Всесвітній день письменника, публічно виступають проти придушення свободи слова і цензури. Вважається, що вільна критика - це необхідний елемент процесу економічного і політичного розвитку країн. Самі ці принципи озвучуються під час офіційних заходів, присвячених Дню письменника. Український ПЕН-центр багато років очолював Євген Сверстюк, а нині - Мирослав Маринович.
«Слово – це найдивовижніший скарб, який створила людина за всю свою історію. І вона навчилась його використовувати так, що слово приносило людині відчуття радості, краси, тобто ставало явищем мистецтва, образно відтворюючи життя. Найкращі зразки письменництва збагачували культуру народу і залишалися жити у віках»
У сучасному тлумачному словнику слово письменник трактується як автор художніх літературних творів. Серед талановитих письменників – люди різних професій: художники, музиканти, вчителі, юристи, хлібороби, лікарі, студенти. У повсякденному житті вони перебувають у постійних цікавих мистецьких пошуках, творчих експериментах. Але є й такі, для кого літературна діяльність стала професією.
Немає коментарів:
Дописати коментар