У 2001 році ЮНЕСКО прийняла Загальну декларацію про культурне розмаїття, а в грудні 2002 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 57/249 проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття для діалогу та розвитку. На думку ООН, в основі найбільших світових конфліктів лежить непорозуміння між людьми різних культур, релігій, рас та національностей. Саме завдяки усуненню розриву між культурами можна досягнути миру, стабільності та розвитку. Культурне розмаїття є рушійною силою розвитку не лише щодо економічного зростання, але й як засіб ведення більш насиченого інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя. Для України тема розмаїття все ще дуже нова та знаходиться у зародковому стані, не дивлячись на той факт, що багато міжнародних компаній намагаються впровадити це поняття в повсякденному бізнесовому житті. На рівні країни вже з’явилися активісти, які підняли дану проблематику та почали відверто про це говорити в спеціалізованих блогах, підкастах та на телебаченні. Згідно з дослідженнями McKinsey & Company культурне розмаїття в компаніях покращує бізнес-результати. Роботодавці, які поважають унікальність, таланти та потенціали своїх співробітників завжди мають переваги перед конкурентами. Як результат, компанії, які приділяють увагу даному питанню отримують більше довіри та відданості серед своїх працівників, вищий рівень залученості. Крім того, такі компанії з легкістю створюють нові креативні ідеї, запроваджують інновації в різних сферах, рівень плинності кадрів набагато менший в порівнянні з іншими компаніями.
ДОВІДКА Розмаїття – це факт того, що до чогось включено безліч різних типів речей або людей; або ж той факт, що існує багато різних ідей чи думок щодо чогось. Кембріджський словник. Існує чотири типи розмаїття:
- Внутрішнє розмаїття. Те, що людина унаслідувала і не обирала (раса, вік, сексуальна орієнтація, національне походження, фізичні та розумові здібності, гендер).
- Зовнішнє розмаїття. Те, що людина отримує через вплив оточення, середовища і т.д. і може їх змінювати протягом життя (досвід, соціально-економічний та сімейний статуси, релігійні переконання, громадянство, зовнішність, освіта).
- Організаційне (функціональне) розмаїття. Це характеристики, які відрізняють одного співробітника від іншого і роблять його унікальним в рамках компанії (посадові обов’язки, місце роботи, посада і т.д.).
- Розмаїття світогляду. Воно також може змінюватися протягом життя в залежності від отриманого досвіду та навичок.
Отже, підсумовуючи, можна сказати, що розмаїття – це можливість бути унікальними та прийнятими в суспільстві незалежно від раси, статі, соціального та сімейного статусів, сексуальної орієнтації, мови та релігії, освіти та професії, досвіду та знань. Саме розмаїття в суспільстві в цілому та в кожній компанії зокрема дозволяють робити щось нове та нетрадиційне, цікаве та резонуюче, випереджаюче час та очікування.
Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку має за мету підвищення обізнаності суспільства щодо необхідності й важливості культурного розмаїття; сприяння поширенню позитивної думки та поваги до культурних меншин у кожній державі; уникнення конфліктів шляхом подолання негативних стереотипів стосовно плюралізму культур; привернення уваги людства до проблеми зникнення традицій.
21 травня – чудова можливість поринути у світ іншої культури, відвідавши музей чи ознайомившись з мистецтвом прямо вдома (музика, література, кінематограф тощо).
Поважайте себе та інших такими, як вони є! Наша сила в нашій унікальності!
Немає коментарів:
Дописати коментар