Поради, які допоможуть підготуватись до свят та створять відчуття казки.
Цього року ще з листопада усюди почали готуватись до торжеств: вітрини, декоровані святковими атрибутами, так і ваблять на шопінг; на вулицях блищать прикрашені ялинки та миготять вогники гірлянд. Задавалося б – радій та готуйся до свят! Але як бути, якщо святковий настрій ніяк не з’являється, навіть після прогулянок оздобленими вулицями та торговельними центрами, а погода не тішить очікуваним снігопадом?
Продумати та подякувати минулому року за все хороше, що в ньому було
Норвезький письменник Ерленд Лу у своєму романі “Наївно. Супер”, коли хоче щось зрозуміти, радить складати список: того, що подобається/не подобається; що маєш/не маєш/хотів би мати; чого не вистачає та чого хочеться; список того, що викликало душевний підйом у дитинстві та ін. Це допомагає впорядкувати думки. Аби почати позитивно мислити, досить пригадати та внести до списку усе хороше, що сталося протягом року. Коли починаєш концентруватися на хорошому, більше його помічаєш, а погане відходить на задній план. Є така практика, яка дозволяє помічати та записувати у блокнот те, за що вдячний життю і людям навколо. Причому записи ведуть як щодня, так і щотижня або щомісяця; а можна поміркувати й виписати, за що вдячний року, який вже закінчується. Можливо, сталися несподівані приємні зустрічі, подорожі, зміна роботи, переїзд, навчання тощо. Рік – це великий проміжок часу, за який обов’язково стались позитивні зміни, які потребують вдячності. Навіть крапля почуття вдячності робить людину набагато сильнішою. Неможливо витиснути негативну складову зі свого життя, але така практика дає можливість стати більш стійким до неї
Декорувати оселю символами свята: прикрасити ялинку, зробити власноруч ялинкові іграшки
Аби з’явилось радісне передчуття свята, потрібно заздалегідь прикрасити смереку. Штучну виготовляють з продуктів нафтовиробництва Якщо придбати живу ялинку на стихійному ринку, то це стане підтримкою незаконної вирубки дерев. Використовуючи штучну смереку 10-12 років, її вуглецевий слід виявиться меншим, ніж у ялинок, які вирощуватимуть та вирубатимуть щороку. Є й альтернативні способи оздоблення оселі: створення віночків, прикрашання гілок, ялинки в горщиках чи ялинки-сукні. Альтернативні ялинки – новий тренд, який набуває популярності. Вони можуть бути різних форм та з різних матеріалів. Це й геометрично розвішані кулі, “настінні ялинки”, природний вигляд мають ялинки, зібрані з гілок або деревини. Екологічну ялинку також роблять зі старих книжок, журналів і конспектів: варто лише красиво їх викласти, оздобивши святковими вогниками. За останні роки популярності набули новорічні та різдвяні віночки з природних матеріалів: крім гілок смереки й сосни, використовують гілки верби, берези, виноградної лози. Прикрашають вінки горіхами, шишками, жолудями, паличками кориці, шматками сушених цитрусів, квітами, бантами, тканиною, стрічками, намистинками, паєтками тощо. Для натхнення досить подивитись кілька майстер-класів, знайти потрібні дрібнички та увімкнути фантазію. Творчі заняття розслаблюють та заряджають енергією.
Приготувати святкове печиво
Що може бути більш святковим, ніж аромати свіжої випічки, печива з корицею, імбиром, кардамоном, гвоздикою? Приготуйте його, та дім наповниться запахами дитинства. Трубочками проколоти дірку в заготовках, після випікання вставити стрічки та прикрасити ними ялинку.
Немає коментарів:
Дописати коментар